Vynálezce bylinného nápoje letos oslavil 91 let

„Vynález nejde předem naplánovat, bývá to většinou náhoda a potom desetiletí práce. V roce 1953 jsem onemocněl ulcerózní kolitidou a bylo mi proto ze zdravotních důvodů na tři roky přerušeno vysokoškolské studium i vojenská příprava. Protože se nemoc zhoršovala, byl jsem později úplně zproštěn vojenské služby.

Byl jsem léčen v mnoha nemocnicích, v léčebných lázních i na pražské klinice Na Bulovce, jeden měsíc přímo u věhlasného profesora MUDr. Mařatky, který tehdy na lékařské fakultě učil gastroenterologii. Po absolvování vysoké školy ČVUT se však můj zdravotní stav nezlepšil, nýbrž se zhoršoval tak moc, že hrozila perforace střeva. Objevovaly se ještě další nepříjemné příznaky Crohnovy choroby. Při životě mě udržovaly jen opakované transfúze krve. Oficiální, předepsané léky Salofalk a Pentáza nepomáhaly.

Proto, těžce nemocný, jsem začal sám studovat gastroenterologii a byliny. Navštěvoval jsem bylinkáře i léčitele a zkoušel jsem nové a nové kombinace různých bylin, hledal jsem správnou dietu i způsob celkové životosprávy, prostě jsem hledal, jak přežít další den.

Po dvaceti letech utrpení, teprve v roce 1973, se mi podařilo najít nápoj, kterým jsem se úplně vyléčil. Později mi byl tento výrobek celosvětově uznán Evropským patentntovým úřadem jako vynález. Cron-stop® je tedy nositelem evropského patentu.“

Pokud byste se chtěli dozvědět více, napište nám.

Cron-stop® Vám zasíláme v krabicích vyrobených na míru

Krabice vyrobené na míru jsou z pevné, několikavrstvé lepenky s oddělujícími přepážkami.
Máme připravené dvě varianty o velikosti pro 6 a 12 kusů skleniček
Cron-stopu®.
Pokud si pořídíte jiný počet sklenic, nemusíte se obávat. Prázdné místo vyplníme balícím materiálem.

0